Bir Küçük Hareket Meselesi

Kontrolümüzde olmayan çevreden etkilendiğimiz bir gerçek. Ancak sırf önümüze porsiyonları koydular diye beslenmek zorunda değiliz. Bugün Güleda ile buluştum. O muhteşem gözlemlerinin peşinden sonuna kadar gittiğim kadına içinde bulunduğum durumu anlattım. Beni hangi kanala sokacağından emin olsun diye bir kaç tane de örnek verdim ki zaten yüzümü görür görmez anlamıştır. “Hareket etmen lazım, duş alarak başlayabilirsin.” dedi.

Banyo kapısının arkasında itinayla rulo yapıp bıraktığım matım gözüme ilişti. Çeşitli bahanelerle erteliyordum. İçimden “de hayde” naraları atarak, ruloyu düzlüğe çıkarttım. Mat hiç yadırgamadı. Köklenmemi bekledi bir süre. Bağlantıyı yakaladığı gibi çekti kendine doğru. Tatlı bir merhaba ile zıplattı sopaya. Kollarım “Aklındaki ağırlıkları ver biraz da biz taşıyalım” dercesine yukarı doğru ittirdi bedenimi. Başımı kaldırdım, gözlerim ise “Boşver, nefesine odaklan” önerisiyle kapandılar. Geriye sadece nefesim ve bedenim kaldı. Aldığım derin nefesi, sündüre sündüre verirken aşağıya bakan köpeğe dönüştüm. Göğüs kafesimin güçsüzlüğünü gözlemledim, omuzlarımla destekledim. Belimden aşağıya doğru akan esnemeleri hissettim. Bölge bölge açılıyorlardı bacak kaslarım. “Hop! Hocam siz de mi buradaydınız?”, “Vayt! Aynen yeni geldik!”, “Hah şöyle, şükür kavuşturana.” söylemleri eşliğinde topuklarım matla buluştu. Sahneden hemen indirmeden, ısınsınlar istedim.

Bir sağa bas, bir sola, yakala ritmini. Yakaladın mı? Zıpla! Sal kollarını köklerine doğru, al nefesini, kaldır üst bedenini, ver, kapan tekrar. Alırken nefesini, topuklarından başla açılmaya. Önce ellerinin yerle temasının kesilmesini bekle, beline odaklan. Bırak açsın ikiye katladığın bedenini. Kalçaları hisset, üst bacaklarından dizlerine doğru akan gücü yakala. Göğüs kafesini çevir güneşe, kaldır omuzlarını, yuvarla arkaya. Akıt omuz başlarından biriktirdiklerini ve izin verdiklerini. Hisset üst kollarını, alt kollarını ve parmak uçlarını. Kırpıştırarak, güzel olana – sana – aç gözlerini.

Hoşgeldin. Biraz daha oynayalım mı?

Evet